Cea de-a opta ediție a galei Sportului Floreștean a avut loc zilele trecute la Casa de Cultură. Organizatorul, Primăria comunei Florești, a avut de unde alege, toți cei evidențiați mai jos fiind cel puțin medaliați la campionatele naționale și participanți la fazele finale ale Cupei României, majoritatea fiind campioni naționali și medaliați la campionatele europene și mondiale.

Iată lista completă a premiilor

trofeu15

 

SPORTIVUL ANULUI 2017

TRAI ERVIN (karate) – campion mondial și european de seniori

 

Top sportivi la sporturi de echipă (fotbal, baschet)

CIRCO Ana

SĂSĂRAN Andrei

COROJAN Bogdan

PERȘA Paul

TIUȚ Rafael

LAZARUC Stefano

CUICURUZAN Cristian

HIRIȘCĂU Vlad

CITU Gabriel

FIZEȘAN Radu

 

Tinere Speranțe

POPESCU Cristina (karate)

BORDEA Raul (karate)

RADU Cătălin (karate)

BUȘ Tudor (fotbal)

NATANAEL Mate (fotbal)

HURLOI Isabela (tenis de masă)

 

Trofeul pentru întreaga carieră

TODEA Alexandra (karate)

Sportul Școlar – Sportivi premiați la concursurile școlare

ROTUNJANU Cătălina

ABARBOAE Roberta

POPOVICI Antonia

MUREȘAN Ioana

MOLDOVAN Melisa

RUS Daria Monica

 

Sportivi de cinci stele

TUNGYOGI Csaba (karate)

POP Debora (karate)

 

Sportivi Tehnici / Sportivi talentați (fotbal, baschet)

VIDREAN Adrian

JIULA Dan

HINDRICH Tudor

DÂRJAN Paul Ioan

KILIN Cristian

PASTOR Eduard

KALLANYOS Andrei

POPA Daniel

DASCĂL Alexandru

ȘANDOR Paul

MÂNDRU Răzvan

BAJKO Raul

OANCEA Robert

BIRTA Dan

MASTAN David

MARTON Lisa

PEIA Vlad

BALĂȘCĂU Patricia

BĂLĂCESCU Bogdan

 

Sportivi de Excelență la Sporturi Individuale – karate, dans modern, gimnastică artistică, tenis de masă, ciclism

ROGOZ Lorincz Erik

HURLOI Vlad

NAGY Iulian

BENȚA Maria

GUINA Mihai

MANOLEA Ștefan

MARCU Darius

MEREU Andreea

POP Nora

POP Darian

POP Răzvan

PRAJA Beatrice

RECEA Alex

SARCA Denisa

SUCALĂ Ilinca

TRAI Robert

TREBEA Andrei

VEREȘ Marina

VEREȘ Vlad

SUSMAN Răzvan

MAN Tudor

OLTEAN Lavinia

ROBA Fabian

ȘERBAN Alexandru

ILEA Șerban

MUREȘAN Răzvan

BRIE Tania

BELEI BARBU Adriana

 

Sportivi Speciali

MAKSIN Dacian (tenis de masă)

MARȚIȘ Neluțu (tenis de masă)

 

Sporturi Extreme

Enduro, Motocros

MIHU Vlad

 

Off Road

PEȘTEAN Claudiu

CIOBAN PAUL

 

Automobilism

TEMPESTINI Simone

HICEA Andrei

 

 

Mențiuni

GHERMAN Ioana

PINTILIE Ariana

POPOVICI Ariana

HESS Patrick

GOSINEȚCHI  Vlad

VIȘAN Mario

IACOBUȚ David

HAHADIBIDAL Sarob

DOLHA David

COSTAN Alex

HORVATH Cătălin

 

Antrenori, instructori

GHERMAN Adrian

HINTEUAR Tania

BODEA Adela

TRUȘCĂ Adrian

TRANCĂ Claudiu

POP Mihai

GAL Sorin

IRIMIEȘ Cosmin

BORȘAN Laurențiu

MAIER Stelian

TODEA Roxana

PĂCURAR Macrina

MOGA Bogdan

COC Andreea

ȘTIR Sabin

TRIFAN Mihaela

MANOLEA Alina